Implanty zębowe producenci

Nauczeni doświadczeniem proponujemy pacjentom implanty trzech dobrze znanych producentów. Ich dobra jakość oraz dokładność wykonania zaowocowała długoletnią współpracą. Oferujemy wszczepy następujących firm:

  • Dentsply-Friadent – Ankylos, Xive,
  • Keystone Dental – Genesis, Prima,
  • Bicon.

Śledząc badania implantologiczne dowiedzieliśmy się, iż wpływ na trwałość wszczepionego implantu ma kilka czynników.

Należą do nich przede wszystkim rodzaj wykorzystywanej powierzchni, która powinna być chropowata, jego kształt oraz wykorzystywany typ łączenia, gdzie najbardziej pożądanymi jest łączenie stożkowe typu Morse’a.

Implanty Ankylos – Dentsply-Friadent, USA

Implanty tej firmy funkcjonują na rynku już od ponad 20 lat, dzięki czemu są one dokładnie sprawdzone zarówno pod względem klinicznym jak i naukowym. Są one znane i cenione na całym świecie, dlatego zamienne elementy protetyczne będą możliwe do zakupienia jeszcze przez wiele lat.

Jest to ważne w przypadku ewentualnej rozbudowy uzupełnienia protetycznego, w przypadku powstania większych braków w uzębieniu.

Ma to również znaczenie przy konieczności nadbudowy lub odbudowy implantu. Wszczepy są produkowane przez światowego lidera protetycznego tj. firmę Dentsply, a powstają one w Niemczech.

Implanty tej firmy wyróżniają się spośród innych ze względu na unikatową powierzchnię nazwaną FRIADENT PLUS, dzięki której tkanka kostna w znacznie łatwiejszy sposób przyrasta wokół implantu.

Powierzchnia ta aktywuje komórki kostne do zwiększonego przylegania na styku wszczepu, dzięki czemu połączenie implantu z kością staje się trwalsze oraz zachodzi w krótszym czasie aniżeli przy wykorzystaniu standardowych implantów.

W implantach Ankylos wykorzystywane są połączenia stożkowe TissueCare Connection, których łącznik w doskonały sposób przylega do powierzchni wszczepu.

Z tego powodu nie dochodzi do tzw. przecieku bakteryjnego w szczeliny między implantem a jego nadbudową, który prowadzi do odkładania się kolonii bakterii i ma negatywny wpływ na resorpcję tkanki kostnej w okolicach implantu.

Ponadto, dzięki stożkowemu kształtu wszczepu nie dochodzi to powstawania mikroruchów, a tym samum zjawiska mikropompy bakteryjnej. Zjawisko to cechuje się wtłaczaniem bakterii pomiędzy elementy takie jak łącznik i platforma implantu podczas wykonywania ruchów szczęką jak np. żucie.

Progresywne gwintowanie zastosowane w implantach Ankylos posiada chropowatą powierzchnię aż po szyjkę implantu, dzięki czemu kość jest w stanie nadbudować się do powierzchni platformy.

Zwiększa to możliwość podpierania powyższego dziąsła, dlatego wszczep w żaden sposób nie drażni delikatnych tkanek miękkich ani kości. Sama śruba zostaje wykonana tak, aby jej struktura była możliwie zbliżona do tkanek kostnych.

Gwint ma kształt stożka, który rozszerza się w kierunku jamy ustnej, do szczytu implantu. Wklęsłe elementy gwintu powodują przenoszenie sił bocznych na kości, co zachowuje stabilizację implantu na stałym poziomie.

Implanty Genesis – Keystone, USA

Produkuje je firma posiadająca swoją siedzibę w Burlington, Massachusetts w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Przedsiębiorstwo posiada ponad 30-letnią tradycję w produkcji wszczepów implantologicznych oraz biomateriałów.

Firma doczekała się wielu filii oraz dystrybutorów, również poza granicami swojego kraju, a dokładnie w 40 innych państwach. W Polsce implanty firmy Genesis zostały jako pierwsze objęte gwarancją dożywotniego stosowania Smile Trust™.

Implanty Genesis zostały wyposażona w wyjątkową i niesamowicie nowoczesną powierzchnię typu BIOSPARK, będącą powierzchnią w skali nano. Odpowiednią szorstkość osiąga się przy użyciu anodacji tytanowej powłoki, która dodatkowo jest naładowana jonami wapnia oraz fosforu.

Biospark posiada właściwości hydrofilne, co w połączeniu z pozostałymi cechami powierzchni pozwala na bardzo szybką osteointegrację implantu.

W tym modelu wszczepów zastosowano podwójny gwint – drobniejszy oraz szerszy – które odciążają wrażliwą część korową kości oraz zwiększają pierwotną stabilizację.

Są one polecane pacjentom, którym zależy na czasie, gdyż tego typu gwintowanie daje możliwość niemal natychmiastowego nadbudowania korony. Kołnierz implantu również jest innowacyjny, gdyż został wykonany w kolorze identycznym do naturalnych dziąseł.

Daje to możliwość możliwie jak najbardziej naturalnego wyglądu, który będzie nie do odróżnienia od pozostałych zębów.

W modelu Genesis zostały ograniczone do minimum mikroruchy łącznika oraz zjawiska pompy bakteryjnej, poprzez wykonanie wewnętrznego łączenia stożkowego pomiędzy łącznikiem a implantem. Zabieg ten uszczelnił całość wyrobu, gwarantując prawidłowe połączenie wkrętu z kością oraz odpowiednią stabilizację.

Implanty Bicon – Bicon, USA

Implanty Bicon są wytwarzane w USA już od 1985 roku. Firma posiada długoletnią tradycję, w której dokonywała wielu badań klinicznych nad swoimi produktami, wprowadzając coraz to nowsze technologie dla poprawy ich jakości.

Przedsiębiorstwo prowadzi sprzedaż implantów w 70 krajach na całym świecie, dlatego dostępność ich elementów jest bardzo duża. Jako jedna z niewielu firm prowadzi produkcję implantów w długości już od 5 mm.

Wszczepy produkowane przez firmę Bicon w celu zwiększenia osteointegracji są piaskowane bądź pokrywane hydroksyapatytem.

Implanty posiadają szczególną cechę, jakiej nie posiadają żadne inne na świecie, gdyż złączenie łącznika z implantem nie powstaje za pomocą śruby a stożka samohamownego. Tego rodzaju wszczep nie ma możliwość odkręcenia się, poluzowania bądź ułamania. Stożkowe złącze całkowicie likwiduje mikroruchy i posiada szczelność większą od średniej średnicy bakterii, która wynosi 50 mikronów.

System ten eliminuje podrażnienia dziąseł oraz niebezpieczne zanikanie kości, które niestety czasem zdarza się po założeniu implantu. Korzystając ze wszczepu z wykorzystaniem danej technologii użytkownik posiada możliwość ściągnięcia korony, którą lekarz ortodonta jest w stanie oczyścić, naprawić bądź wymienić.

Istnieje także możliwość zmiany koloru bądź kształtu nadbudowy, co odbywa się stosunkowo szybko, a pacjent może cieszyć się świetnym wyglądem.

Innowacji dokonano także na poziomie łączenia korony z łącznikiem, które zostały ze sobą zespolone.

W tym przypadku nie trzeba już stosować żadnych cementów mocujących, który w przyszłości mógłby ulegać wypłukiwaniu i powodować powstawanie szczelin.

Dlatego używając implantów Bicon o wiele rzadziej dochodzi do stanów zapalnych wywołanych odkładaniem się materiału organicznego. Unikalna forma implantu gwarantuje o 30% większą integrację z tkanką kostną, aniżeli w przypadku implantów śrubowych. Ponadto, kość ma możliwość swobodnej odbudowy i przekształcenia się w formę dojrzałą.

Warto wspomnieć także o tym, iż są one bezpieczniejsze od standardowych implantów posiadających długość 9-11 mm, gdyż w trudno dostępnych miejscach jest je o wiele łatwiej umieścić.

W niektórych przypadkach, przy implantach większej długości, należy wykonywać problematyczne zabiegi polegające na regeneracji kością bądź podnoszeniu zatok szczękowych.

W przypadku implantów Bicon problem ten został wyeliminowany, a krótki wszczep nie powoduje żadnych szkód na poziomie naczyń krwionośnych, układu nerwowego bądź zatok szczękowych.

Pomimo krótkiego zakotwiczeniu w kości, implant posiada jednakową powierzchnię styku co standardowe implanty śrubowe, dlatego osteointegracja przebiega na takim samym, jak nie lepszym poziomie.